O mně

O Petru Brandejsovi – tedy mně:-)

Petr Brandejs (* 25.12.1969 v Náchodě) začal hrát v jedenácti letech na kytaru a krátce po vstupu do vodáckého oddílu Albatros v Novém Městě nad Metují na pětistrunné banjo Marma, které si původně koupil jeho bratr Pavel. Spolu začali hrát v oddílové skupině Bukanýři a poté založili Bluegrass Cwrkot

Petr pak prošel skupinami Nugget (Rakousko), vysokoškolskými Hello a Kosové už naladili, doprovázel Jacka Tottla a Rose Maddox, na jediném vystoupení si zahrál i s Billem Monroem. Působil v pražském E.G.Revivalu a v letech 1997-2005 hrál profesionálně s brněnskými Poutníky. Od roku 1995 do roku 2010 vedl svůj Petr Brandejs Band, který získal na prestižním celoevropském festivalu EWOB v Holandsku v roce 2001 cenu pro nejlepší skupinu. V roce 2009 se kvůli náhlému úmrtí banjisty Milana Leppelta vrátil do BG Cwrkotu. Pro hudební skupiny jdi do sekce Kapely.

Petr byl třikrát zvolen v anketě členů Bluegrassové asociace banjistou roku.

Vydal Školu hry na pětistrunné banjo (v r. 1998), DVD Pětistrunné banjo v českých country hitech (2008), Pětistrunné banjo úplně od začátku (v r. 2015) a DVD Jamuj (hrej) s námi!, což je pomůcka, se kterou se můžete připravovat na jamování s dalšímu hudebníky. Pro všechny, kdo mají zájem o akustickou muziku napsal knížku tipů, instrukcí a zkušeností Jak se dělá bluegrass. Více zde.

Několikrát ročně organizuje bluegrassové dílny a JamCampy Wernickovou metodou.

V současnosti žije v Bludovicích u Nového Jičína. Je ženatý a má dvě děti.